MIMOŘÁDNÉ ŘEDITELSKÉ VOLNO

Vážení rodiče,

ředitelka školy vyhlašuje ve dnech 10. a 11. 2. 2022 mimořádné ředitelské volno podle § 2, odst. b) a § 3, zákona 26/2022 Sb.  ze dne 3. února 2022 o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie onemocnění COVID-19.

Informace o ošetřovném:

Nárok na ošetřovné v případě vyhlášení mimořádného ředitelského volna nebo mimořádného vzdělávání distančním způsobem Zákon o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie onemocnění COVID-19 výslovně spojuje s oběma těmito instituty nárok na tzv. ošetřovné.

  • V této chvíli (podle současného znění zákona až do 28. 2. 2022) se ošetřovné řídí zvláštním zákonem č. 520/2021 Sb., o dalších úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii onemocnění COVID-19.
  • Podle § 3 odst. 1 písm. b) zákona č. 520/2021 Sb. platí, že nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu péče o dítě mladší 10 let, protože škola, jejímž je žákem, jsou uzavřeny z důvodu mimořádného opatření při epidemii – pro tyto účely nový zákon vytvořil pravidlo, že se tímto mimořádným opatřením při epidemii myslí i mimořádné ředitelské volno nebo mimořádné vzdělávání distančním způsobem.

 Výše: 80 % denního vyměřovacího základu (§ 4 zákona č. 520/2021 Sb.), u zaměstnance v pracovním nebo služebním poměru činí výše ošetřovného nejméně 400 Kč za kalendářní den (při plném úvazku) (§ 5 zákona č. 520/2021 Sb.). o

Doba poskytování: po celou dobu uzavření školy (§ 6 odst. 1 zákona č. 520/2021 Sb.).

Vyhlášení mimořádného ředitelského volna nebo mimořádného vzdělávání distančním způsobem škola nepotvrzuje, pro žádost o ošetřovné dává zákonný zástupce prohlášení - tiskopis dostupný na: https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m-2021

 

ŽÁDÁME RODIČE O NAHLÁŠENÍ DĚTÍ K DOCHÁZCE OD 14. 2. 2022 NA EMAILOVOU ADRESU: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Přejeme všem zdraví a těšíme se na shledání. 

 

S přáním klidných dní, ředitelka školy. 

Zobrazení: 762