MASOPUST V MŠ NA HABRU

Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země“.....

Nejen tato žertovná písnička, ale i jiné veselé „lidovky“, říkadla a humorné verše se nesly v týdnu od 24.02.2014 do 28.02.2014 celou haberskou školkou. Každý den se scházeli indiáni z Berušek, Žabiček a Kuřátek na společném masopustním zpívání a spolu s učitelkami, kuchařkami a ostatními zaměstnanci školky, tak vytvořili úžasnou atmosféru během celého masopustního týdne. Tímto zpíváním, ale i vyprávěním, tvořivostí a výzdobou celé školky se podařilo indiánům z Habru oživit lidové tradice a zvyky dávno zapomenutých časů a dokázat tak, že i doba masopustu v sobě ukrývala spoustu humoru, moudra a poetiky.

Tvořivé dílničky pro rodiče a děti ve čtvrtek 27.02.214 a maškarní rej v pátek dne 28.02.2014 byly vyvrcholením celého masopustního období na Habru.

....hola, hola hej, už skončil masopustní rej, ale my, haberští indiáni, jedeme dál a můžeme klidně říct –

POVEDLO SE!

A tak si všichni haberáci zábavně, ale i poučně zpestřili často pochmurné a dlouhé období „očekávání jara“.